Ulubiona książka młodych czarodziejów

Któryż z miłośników serii o Harrym Potterze nie chciałby choć raz w życiu poczuć się jak prawdziwy czarodziej? Chyba nie ma takiej osoby, z czego doskonale zdaje sobie sprawę Joanne Kathleen Rowling, autorka serii, która postanowiła dać swoim fanom nieco więcej wglądu w świat magii i zaklęć i wydała książkę, którą czytali również stworzeni przez nią fikcyjni bohaterowie. Odkąd Harry na pierwszym roku po raz pierwszy wkroczył na boisko, by wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez profesor Hooch, przewodnik “Quidditch przez wieki – ilustrowany” towarzyszył mu jeszcze w wielu momentach. W Hogwarcie podręcznik ten zyskał status niemalże kultowego i należał do najchętniej wypożyczanych pozycji w szkolnej bibliotece. Nic dziwnego, wszak quidditch to najpopularniejszy sport w świecie czarodziejów i każdy dorastający chłopiec czy dziewczyna marzący o karierze sportowej chciałby się o nim dowiedzieć nieco więcej. Dzięki J.K. Rowling teraz także mugole mogą zgłębiać historię tej niesamowitej gry pełnej czarów i emocji.

Zawartość

“Quidditch przez wieki – ilustrowany” to kompendium wiedzy dotyczące tej magicznej dyscypliny sportowej, zawierający wszystkie najważniejsze informacje dotyczące:

  • historii,
  • zasad gry,
  • najlepszych zawodników na przestrzeni kolejnych wieków,
  • regulacji prawnych dotyczących rozgrywek,
  • piłek,
  • technik i taktyk prowadzenia rozgrywki.

Ten niesamowity przewodnik, w Polsce wydany dzięki wydawnictwu Media Rodzina, z pewnością pozwoli fanom nie tylko na pogłębienie swojej wiedzy, ale także odpowie na nurtujące ich pytania, które mogły pojawić się podczas czytania sagi o Harrym Potterze. “Quidditch przez wieki – ilustrowany” jest pozycją naprawdę przepiękną, zawiera bowiem zapierające dech w piersiach ilustracje autorstwa mugolskiej artystki Emilii Gravett, które z pewnością umilą zapoznawanie się z książką. Szczegółowość opisów w poszczególnych segmentach pozycji może zaimponować wielu osobom, ponieważ J.K. Rowling wymyśliła zasady całej gry sama od podstaw. Chciała jednak, by świat Harry’ego Pottera był jak najbardziej realistyczny. Patrząc na tę książkę, można z całą pewnością stwierdzić, że zrealizowała to zadanie w stu procentach.

Odruch serca

Chociaż niektórzy czytelnicy mogą zastanawiać się, czy rzeczywiście “Quidditch przez wieki – ilustrowany” jest pozycją, której potrzebują na swej półce, nie warto długo zwlekać z zakupem. J.K. Rowling napisała bowiem tę książkę nie tylko po to, by dostarczyć rozrywki fanom, ale także, by zrobić coś dobrego. Cały dochód ze sprzedaży tej pozycji zostanie bowiem przeznaczony na cele charytatywne. 

Książka zdjęcie drobotdean - pl.freepik.com
Tags: